هزینه عقد بر عهده کیست؟

در مراسم عقد دختر و پسر از نظر شرعی زن و شوهر اعلام می شوند. مراسم عقد که مهم ترین مراسم قبل از عروسی می باشد همواره مورد توجه بوده است. تاریخ مراسم عقد که در بله بران مشخص می شود تا در آن عقد رسمی بین زوجین خوانده شود. امروزه برخلاف گذشته که عاقد را به خانه می برند اکثر زوج های جوان برای اجرای این مراسم به محضر می روند و بعد از آن برای برگذاری جشن به خانه یا سالن می روند. در این مقاله ما قصد داریم به سوال مهم در این زمینه ( هزینه عقد با کیست ) جواب دهیم پس با ما همراه باشید.

آداب و رسوم برگزاری مراسم عقد

در زمان های گذشته برای خوانده شدن خطبه عقد عاقد را به منزل پدر عروس دعوا می کردند و پس از این که دختر و پسر رسما زن و شوهر اعلام می شدند جشن کوچکی را پدر عروس بر پا می کرد. البته امروزه مراسم عقد هم مانند سایر مراسم ها دستخوش تغییرات بوده است. در حالت کلی قواعد خاصی برای این مراسم تعریف نشده است و می توان هزینه این مراسم بین دو خانواده تقسیم کرد.

آیا برگزاری جشن عقد الزامی است ؟

باید گفت تمام این تصمیم ها بستگی به توافق خانواده ها می باشد اینکه جشن عقد برگزار کنند یا خیر، همچنین تصمیم به این که اگر قرار باشد جشنی گرفته شود مختصر باشد و از مهمان ها به صرف شیرینی و میوه پذیرایی شود و یا این جشن بزرگ برپا کنند و مهمان ها را شام دهند و عکس برداری و فیلم برداری صورت بگیرد. برگزاری هر مراسمی بستگی کامل به شرایط مالی طرفین دارد. برخی علاقه مند هستند که یک عقد محضری برپا کنند و در روز عروسی خود، با برپایی یک سفره عقد تزئینی این لحظات فراموش نشدنی را در عکس و فیلمبرداری به یادگار ثبت کنند. امروزه تمامی تالار های برگزاری عروسی دارای اتاق و سفره عقد می باشند و مناسب دسته ای می باشد که علاقه مند برگزاری یکجا مراسم عقد و عروسی با هم هستند.

الزامات در مراسم عقد

آنچه در طی این سالیان به صورت یک سنت همگانی درآمده است ، خرید حلقه برای زوجین ، خرید سرویس ، لباس عروس و کت شلوار و …  می باشد. در برخی از خانواده ها خرید حلقه به زمان برگزاری عروسی موکول می شود.

هزینه عقد با کیست

در جواب به این سوال باید گفت در نقاط مختلف کشورمان با توجه به این که رسوم مختلفی دارند در برخی تمامی هزینه را پدر عروس پرداخت می کند و در بعضی از نقاط تمامی هزینه بر عهده داماد می باشد البته چون قواعد خاصی تعین نشده است می توان بین طرفین تقسیم کرد. آنچه مهم می باشد ایجاد این پیوند بین زوج جوان و خوشبختی آن ها در آینده است.

برای مدیریت هزینه عقد مشورت بگیرید

اگر علاقه مند هستید تا جشن عقد شما با شکوه و میزبانی بدون عیب و نقص در سالنی زیبا و امن برگزار شود پیشنهاد می کنیم برای مشاوره با کارشناسان مجموعه تالار کوروش تماس حاصل فرمایید. مجموعه باغ تالار کوروش با بهترین منو های غذایی و سرویس های استثنایی با هر بودجه مالی آماده برگزاری مراسم شما به بهترین شکل ممکن می باشد تا شبی فراموش نشدنی برای شما رقم بزند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا